Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Sprawy organizacyjne

Hej
Dziś ponarzekam na mało ludzi w grupie:D Martxi się odezwała z komórki i... nie ma netu już miesiąc po przeprowadzce. Ech, może będzie miała we wrześniu. Tym samym nie mam regularnego tłumacza lub korektora. Sner nie chce mi robić korekty KOH:P Na tę chwilę łapię się kogo mogę z tych co u nas robią co jakiś czas. Takim cudem Eth się zlitowała nade mną i dostałem Bio Meat. Ice po dwóch tygodniach mojego marudzenia, że znów się spóźnia dał coś co miało iść na dziś ale za to mam na za tydzień co dać. Potem znów czekam na łaskę. Mogę jeszcze spróbować Arpeggio lub Kawalera Miecza i zobaczę na kiedy zrobi ostatnia z dochodzących osób. Choć ostatnio coś wspominała, że nie chce robić bo potem ma wyrzuty, że nie wyrabia się. Ciężko, tak więc zapraszam do nas:D

Bio-Meat: Nectar v09c73

Swoją drogą tak dawno temu przetłumaczyłem to, że... myślałem o dużym zapasie a tu tylko jeden rozdział leżał. Sam muszę się trochę wziąć w garść:D
PS.
Zapomnijcie o rozdziałach Nighta, choć muszę go pomęczyć co zdecydował... tylko że oni wciąż się przeprowadzają po ślubie.

A poza tym i tak jestem wdzięczny edytorowi, że robi wszystkie edycje i nadal mu się chce:D

Aqwet
0 Komentarze
04 Sep 2017 Aqwet
Erementar Gerad

Hej
Dziś mało czasu mam więc podzielę się moimi spostrzeżeniami co do tego tytułu. Obecna grupa translatorska na angielski jest strasznymi flejami. W każdym rozdziale brakuje mi części tłumaczenia, a ostatnio doszły dodatkowe fałszywe strony i... tekst wklejany nie w te dymki lub nawet kadry. Nie wiem co zrobiłbym bez pomocy tłumacza japońskiego z Hayate. A żeby tego było mało to zmienia się wciąż nazewnictwo. Nie zawsze udaje mi się to wyłapać niestety, a czasami wybieram złą wersję. Starałem się trzymać nazewnictwa z anime i chyba wpadłem w pułapkę. Główna bohaterka jest tam tłumaczona jako Siódmy Cud. Pal licho słowo Cud, które z ang jest raczej Błyszczącym Klejnotem, ale okazuje się, że problem dotyczy też słowa Siódmy... Dokładniej powinno być słowo Siedem. Nie chce sprawdzać potem ale może się okazać, że tak naprawdę jest ich więcej. Zresztą w tym rozdziale też się pojawia tekst, który pominęli, a w nim termin Ród Siódmych Cudów. Mam złe przeczucia co do tego:D Jeszcze się okaże, że to 7 wielkich eden raidów...:D W sumie problemów tłumaczeniowych jest o wiele więcej... w tym i tytuł, który ma wiele wersji. Rajski ogród i eden raidy też są zapisywane na wiele sposób. I pieśni, które zabijają wszystko:D Tłumacz mówił mi że to starojapoński, gdzie nawet rodowici Japończycy mogą mieć z tym problem. Dlatego w większości tłumaczeń ich... nie było. Do tego i sam autor jak i inni robią błędy, patrz Gladias z okładki. Jak się okazuje miał to być zapis słowa Gladius z ang:D Normalka.

Erementar Gerad v11c50

Za tydzień nie wiem czy coś będzie. Nie mam już nic z zapasowych tłumaczeń. Część czeka na korektę (nie moją) i czeeeeka. Nowa tłumaczka się nie pojawiła po przeprowadzce. Albo nie ma netu albo zapomniała swój numer gg, czy coś. W każdym razie potrzebuję luda do pracy:D Pomęczę Ice o YYH. A jak edytor opanuje straszne rawy KOH to może to ruszy ze mną. Reszta z doskoku.
Aqwet
0 Komentarze
28 Aug 2017 Aqwet
Trinity Wonder

Hej
Ale mam dziś nudności... Posiedzenia na WC to zrobiłem chyba za cały tydzień. Ech, mam dziś rozdział. Z małym problemem ale powstał. Gorzej będzie za tydzień. Muszę złapać nową tłumaczkę, bo 3 tygodnie chyba minęły, a mi zaczynają się kończyć zapasy:P

Erementar Gerad v11c49

Co dziś polecimy? Lubię humor koreańskich manhw i bardzo mi się spodobał Breaker, więc kolejna manhwa ich autorstwa w formie webtoona szybko mi się spodobała. Chociaż wolałbym, aby ruszyli trzecią serię breakera!
A tytuł brzmi: Trinity Wonder. O czym? Weźmy mistrza sztuka walki z breakera, lub innego chińskiego świata pełnego kung fu, mocy Chi i walczących superludzi. To jeden świat. Z drugiego wzorowanego na fantasy weźmy wiedźmę (lata na miotle, rzuca czary, itp. ale z wyglądu to superlaska) i wrzućmy to do naszego świata przyszłości ze cyberzbrojami, robotami i ogólnie lepszą technologią (coś prawie jak Ghost in the shell, ale cyborgów nie widziałem jeszcze, tylko roboty i mniejsze mechy), gdzie młoda Pani kierownik próbuje przejść do historii dokonując odkrycia teleportacji (nie oglądała chyba muchy). Oczywiście coś idzie nie tak i podczas walki dwóch nadludzi ze świata Murin wytwarza dziurę w wymiarze, która łączy się z naszym urządzeniem do teleportacji. Do tego w podobny sposób (aczkolwiek nie pokazali jej świata) pojawia się nasza wiedźma. Każdy z nich wini innego za "porwanie", a że każdy świat ma własny język to dogadać się nie mogą. Kto wygra? Kierowniczka w cyberzbroi, mistrz walki wręcz, czy czarodziejka? W sumie to sam początek, bo potem robi się ciekawiej:D Jest to komedia z elementami fantasy i sf, oraz z dużą ilością walk i nieporozumień na tle kulturowym (pokaż takim telewizor, a niech tam leci jeszcze jakaś bajka z potworami:D Albo muszla klozetowa, która myje ci tyłek). Do tego ładne rysunki.

No to do zaś
Aqwet
0 Komentarze
21 Aug 2017 Aqwet
Knights & Magic

Hej
Dziś wcześniej robię newsa, więc mam czas i ochotę popisać:d Co prawda jeszcze żadnej korekty nie zrobiłem... no ale nie można mieć wszystkiego. Cały weekend jestem strasznie śpiący... zasnąłem z mangą w dłoni.

Jak już pisałem wcześniej, dziś nic nie mam. 15 ma wrócić edytor, więc za tydzień coś będzie. No chyba, że nie dostanę poprawek z japońskiego lub sam nie zrobię korekty.

A dziś polecam: Knights & Magic. Kolejna manga z ostatnio modnego nurtu, fantasy z elementami naszego świata. Tym razem główny bohater reinkarnuje się w świecie fantasy, ale zachowuje swoje wspomnienia. Pal licho magię i magiczne stworzenia. W tym świecie prym wiodą napędzane magią wielkie mechy. A czego trzeba więcej dla otaku mecha? Tak więc walki na miecze jest jak na lekarstwo, magi trochę więcej ale wszystko to skupia się na walkach mecha z mecha lub mecha z potworami:D Co więcej, mangę tę, lub jak kto woli Ligh Novel na podstawie której została stworzona, wyróżnia coś jeszcze. Główny nacisk jest tu na tworzenie nowych mecha (nie ma to jak otaku, który naoglądał się wiele mecha z różnych mang, anime itp.). Walki są ale raczej w tyle. Do tego oczywiście mamy też humor:D. Jakby co jest też anime.

No to do zaś.
Aqwet.

PS. Naprawdę muszę zrobić korekty kiedyś:P Udało mi się za to coś przetłumaczyć, tylko naniesienie poprawek zajmie mi cały dzień wertowania wszystkich rozdziałów, ech.
0 Komentarze
14 Aug 2017 Aqwet
Urlop

Hej
Miałem zamiar dziś napisać dłuższy news, albo o tym co polecam, albo o LN z naszego rynku bo dość sporo już przeczytałem, no ale... skończył mi się czas. Muszę więc napisać krótkiego newsa.
Za tydzień nie będzie rozdziału. Edytor poszedł na urlop i jest niedostępny. Dzisiejszy też zrobił wcześniej niż zazwyczaj. Oczywiście jeszcze jest szansa, że Kate coś zrobi... taaa, jasne:D Night na pewno nie, bo się przeprowadzają.

A co do skanlacji. Nastała moda do robienia fantasy z cyklu: reinkarnacja w świecie fantasy, wciągnięcie w świat fantasy lub jeszcze dokładniej wciągniecie w grę fantasy. 90% fantasy jakie ostatnio widzę (z tych dla chłopców, bo shojo omijam) to bohater robiony jako gra komputerowa. Przeciwnicy czasem też. Brakuje mi czystego fantasy, a tym bardziej mrocznego fantasy. Wszystko jest jakieś takie komediowe, nawet gdy dochodzi do gwałtów, morderstw itp. Choć przeważnie nawet tego nie ma. Największa różnica z tego to: Overlord, który zapoczątkował modę na złych głównych. Umownie, bardziej jak być złym kiedy jest się dobrym. Widziałem już kilka serii całkowicie lub częściowo do tego nawiązujących. Następnie Knight & magic (o tym chciałem dziś pisać), reinakrnacja otaku mechów w świecie fantasy, gdzie magia to raczej dodatek do magicznych rycerzy. Tak, chodzi o mechy:D Re:monster, reinkarnacja w ciele goblina i duuużo seksu. Aczkolwiek nie w mandze, gdzie jest to pominięte albo tylko wspomniane. Cóż dużo cenzury w stosunku do LN. Oraz Gate - Thus the JSDF Fought There!, w którym to dosłownie nasza cywilizacja spotyka się z cywilizacją ze świata fantasy.

Yu Yu Hakusho v02c016

Nie wiem co będzie jako następne ale pewnie wezmę się za EG.
Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
07 Aug 2017 Aqwet

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 Następny >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Layout designed by Miko Reznor