Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Re:Zero

Hej
Z braku ludzi, którzy robiliby dziś rozdziału nie ma. Jak dorwę Ice będzie YYH, jak Eth, to będzie BM. Może lepiej zrobić arpeggio lub kawalera miecza... ale wtedy i tak muszę kogoś dorwać.

Dziś pora na Re:Zero, fantasy z tajemnicą z cyklu porwał mnie nieznany świat. Do tego wszystko to dzień świstaka. Czyli główny bohater przez śmierć powtarza pewien okres czasu i próbuje zmienić ostatni wynik. Ogólnie to raczej komedia romantyczna. Nawet fajna i teksty kłótni też dobre. Problem z tym mam, że główny bohater to przygłup-dresiarz z ADHD. Czemu on robi takie dziwne pozy? I to gadanie do siebie? To mnie odrzuciło. Co do walk, są dobre ale... nieliczne. Przeważnie bohater ginie bez walki, czym powtarza dzień... lub okres, bo kolejne książki to wyrwanie się z jednej pułapki czasu i wpadnięcie w inną, tym razem z dłuższym okresem. Mechanizm jest mniej więcej podobny. Zgiń, ożyj, wydedukuj, zgiń, nanieś poprawki itp. aż do względnie dobrego zakończenia danej pętli czasowej. Mówiłem, że romantyczna, bo na początku poznajemy uroczą elfkę. Powiedziałbym, że też przygłupia, ale to raczej wychowanie pod kloszem. No i ów elfka ratuje naszego bohatera przed zbirami czym powoduje, że chce się jej odpłacić. I tak powoli się w niej zakochuje. A jej śmierć na pewno nie pomaga w spłacie długu. Czyta się dość szybko, pośmiać się można (np rozmowy z Batrice od 2 tomu) i przede wszystkim ta tajemnica:P Dodam jeszcze, że nie jest to fantasy z gry, mimo terminologii. Po prostu bohater przyrównuje to do gry/mangi/anime, nic poza tym.

To do zaś i wstępujcie:D
Aqwet
0 Komentarze
09 Oct 2017 Aqwet
Overlord

Hej
To dziś pora na Overlord. Z trójki podobnych RPG LN ten poszedł najwyżej, bo ma najciekawsze walki. Jest to ostatnio modny motyw przeniesienia gracza do świata gry, gdzie wszystko żyje. Ostatni grający władca wielkiej gildii czeka na koniec gry, czyli nieodwracalne zamknięcie serwerów... tylko że wraz z godziną zero okazuje się, że nie wszystko umarło, a wręcz ożyło. Wszystkie NPC nagle zaczynają chodzić, mówić same z siebie itp. Różnica od całej rzeszy podobnych tytułów to fakt, że jest to zła gildia. Ale nie chodzi o zwykłe zabijanie innych graczy. Jest to gildia nieludzi, a nasz bohater jest wielkim magiem - liszem. Takie tam chodzące kości władające magią:P Obecnie jego celem jest odkrycie co się stało, a jednocześnie niedopuszczenie do przewrotu w swojej gildii. Póki wszyscy go wielbią i kochają ale... nie może wypaść z roli, czyli bycia tym złym i podłym. Już na początku czeka go pewien problem: cały jego grobowiec - gildia - zostały gdzieś przeniesione, a przez głupią zmianę statystyk głównej NPC... zakochała się w nim. Co do bycia złym, to ścierają się tu dwie postawy. Bohater z natury jest dobry, a to była tylko gra. Z drugiej strony boi się, że jak tylko zostanie przejrzany przez podwładnych, że jest inny niż sobie myśleli to zginie. I tak powoli dochodzimy do starć z innymi potęgami, oraz odkrywaniem swojej siły jak i zasad działania nowego świata. Oprócz tego nie wszystko co w grze wyglądało na cool w rzeczywistości też takie jest, oraz niektórzy rozumieją rozkazy najwyższego na swój sposób, a ludzi traktują gorzej od zwierząt... i tak oto rodzą się momenty komediowe:D Jakby co, jest też anime. Póki nie nadejdzie drugi sezon to jest na równi z LN wydanymi u nas.

A dziś:
Yu Yu Hakusho v03c019

Brakuje 1 wyciętego tekstu, bo pominęli podczas tłumaczenia. Jak dostanę tłumaczenie z jap to podmienię.

Przy okazji, moja tłumaczka nie wróciła i mam niedobór ludzi. Nie mam póki co planów co za tydzień.

Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
02 Oct 2017 Aqwet
Zerowa Maria i puste pudełko

Hej
Dziś nie mam rozdziału z mojej winy. Znów miałem atak bólu brzucha, taki większy więc nie przespałem dobrze nocy... w sumie nie tylko nocy, bo korektę miałem zrobić w sobotę. Ice dał rozdział na ostatnią chwilę i gdybym zrobił od razu to jeszcze zdążylibyśmy, a tak dopiero o 15 jako tako w niedzielę byłem w stanie coś robić. Niestety to za mało czasu na nieprzygotowanego edytora, więc odpuściłem dziś korektę bo się nie wyspałem i tak.

No to kolejna LN Zerowa Maria i puste pudełko. To mnie zaskoczyło. Tak samo jak no game no life mnie zaskoczyło swą mangowością, tak to jest wersja krwawych (choć nie zawsze krwawe) turniejów, gdzie wygra tylko jeden a reszta odpada. Pierwszy tom to wariacja na temat dzień świstaka i powtarzania się tego samego dnia. Tylko trochę inaczej. Nie dzień po dniu tylko z przeskokami co ileś wręcz lat:P Ogólnie dość trudna książka (przez te przeskoki, niedopowiedzenia i wpuszczaniem czytającego w maliny), tajemnicza i wciągająca jak diabli, aczkolwiek trochę zbyt grzeczna i dziwnie fabularnie. Opowiada o Marii, głównym bohaterze i mocach pudełek, które mogą spełnić każde jedno życzenie ale... jest pewien haczyk. Kolejne tomy to kolejne walki z innymi właścicielami pudełek. Drugi tom był wg mnie najsłabszy, natomiast ostatni... ryje beret:D Teoretycznie nie ma w nim akcji jak w poprzednich ale to co wymyślił autor starczy. W sumie strikte akcji nie ma nigdzie, bardziej to walka psychologiczna, planowanie strategiczne itp. (choć to zależy od tomu i wersji pudełka), a jak już jest akcja to chwilowa. Poza tym tę LN też się szybko czyta:D

Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
25 Sep 2017 Aqwet
No game no life

Hej

No to lecim z novelkami. Pierwsze miejsce mojej listy to No game no life. Pierwsze, bo ma wszystko poza... walką. Co tu mamy? Fantastyczne ludy jak krasnoludy, elfy zwierzoludzie, wampiry, automaty (?), pradawni bogowie (??), anioły, syreny i takie tam. Do tego dochodzi walka umysłów, częsta akcja i wieeele humoru, a także jest to haremówka (?) z fanserwisem (??) i cenzurą (???!). Taa, pierwsze słyszę o takim czymś w książce i z początku mnie drażniło. Siłą tej serii jest, że z każdym kolejnym tomem wzrasta ilość ciekawych postaci, przeważnie żeńskich. Stąd haremówka. Fan serwis to tracenie ubrań, kąpiele itp, które od razu miesza się z cenzurą mówiącą, że tyle możesz się dowiedzieć, więcej? Jesteś za młody... a dokładnie główna bohaterka, nierozłączna partnerka głównego bohatera. Całość najbardziej przypomina Świat Dysku. Różnica to tu głównie humor jest w dialogach, oraz wspomniane walki umysłów. W świecie do którego trafiają bohaterowie żyje wiele wrogich sobie ras, ale najwyższy bóg: bóg gier, spętał wszystkich nakazami i wszelkie przejawy krzywdzenia, kradzieży itp są zabronione. Wszelkie walki o władzę, ziemie, czy cokolwiek są rozstrzygane za pomocą gier. Oszukiwać wolno, ale jak cię ktoś na tym przyłapie to automatycznie przegrywasz. I tak najsłabsza nacja: ludzie dostają wsparcie w postaci dwóch nastolatków: nieletnia siostra hikkimori zakochana w bracie i jej brat neet, kobieciarz (w końcu ten wiek) i intrygant. Ona matematyk, który potrafi obliczyć wszystko, on rozumiejący psychikę przeciwnika i wyszukujący kruczki w regułach gry. Taa, dziwna para, która zacznie podbijać inne nacje i zdobywać jeszcze dziwniejszych towarzyszy. Czyta się to też szybko, bo litery duże, a i ciągle coś się dzieje. Aczkolwiek najnowszy tom mnie rozwalił, jest tak zawiły że można się pogubić, a że to połowa gry, to nic nie jest wyjaśnione. Przy okazji, pierwszy tom był taki sobie, bo brakowało kontrastu w postaci wielu bohaterów. Potem będzie lepiej. Przy czym należy przymknąć oko na realizm. Naprawdę ona potrafi wyliczyć wszystko:P Ze wszystkich LN jakie wyszły ta jest najbardziej komediowa. Przebija nawet Toradorę, która głównie na tym się opiera. Czasami dzieje się tak wiele, że czytelnik się gubi:D Zwłaszcza jak wszyscy zaczną gadać na raz.

Yu Yu Hakusho v03c018

Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
18 Sep 2017 Aqwet
Light Novel

Dziś postanowiłem napisać coś co chciałem już kiedyś ale potrzebowałem na to więcej czasu. Spis Light novelek wg jakości wg mnie.
Lubię humor z elementami rywalizacji w świecie fantasy lub SF. Rywalizacja może być śmiertelna, sportowa lub umysłu. W sumie wiele się nada:D Dlatego może tyle proponuję morderczych gier:d No i mangi od zera do bohatera też się w to wliczają. Spis zrobiłem w obrębie tego co zaczęło wychodzić, gdy LN zaczęło być modne.

1 No game no life
2 Zerowa Maria i puste pudełko
3 Overlord
4 Re:Zero
5 Sword art online
6 Log Horizon
7 Toradora
8 Naruto
9 Tokyo Ghoul
10 Black Księżyca
Puste granice
Durarara!!

Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem. Polskie LN olałem, bo nie będę czytał. Co do ostatnich dwóch pozycji to Puste granice spowodowało u mnie tak mieszane uczucia, że nie wiem jak to ocenić. Potrzebuję więcej tomów. A Durarara!! jeszcze nie czytałem żadnego tomu. Poza tym niektóre pozycje są naprawdę blisko siebie i mogą być zamiennie:D Aa, są też LN, które wyszły jako zwykłe książki dużo wcześniej lub normalnego wydawnictwa. Można znaleźć np. All you need is kill. Więcej tytułów nie znam. Opisy każdego mogę dać co tydzień. Ale nie będą to recenzje na wiele stron:D Coś krótkiego:D

A dziś:
Yu Yu Hakusho v02c017

Za tydzień nie wiem czy coś będzie, bo tłumaczka jeszcze nie wróciła a resztę muszę zmuszać. Zresztą sam nie zrobiłem swoich zapasów poza jednym tytułem. Niby joint się kroi ale chcą to wcześniej.
Aqwet
0 Komentarze
11 Sep 2017 Aqwet

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 Następny >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor

Chcesz zostać MANGIstrem? Jeżli tak, to napisz do Aqweta (mail: stomczak@poczta.wp.pl, GG: 782393) i zareklamuj się. Napisz, co potrafisz i jaką rolę chciałbyś/chciałabyś pełnić w naszej ekipie XD

Layout designed by Miko ReznorLayout designed by Miko Reznor

O czym mają być newsy?
Layout designed by Miko ReznorStrona należy do MANGIster.
Saiyuki © Minekura Kazuya.
Obrazy pobrane z Arjenteam.
Layout wykonał Miko Reznor.
HTML i CSS.