Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Trinity Wonder

Hej
Ale mam dziś nudności... Posiedzenia na WC to zrobiłem chyba za cały tydzień. Ech, mam dziś rozdział. Z małym problemem ale powstał. Gorzej będzie za tydzień. Muszę złapać nową tłumaczkę, bo 3 tygodnie chyba minęły, a mi zaczynają się kończyć zapasy:P

Erementar Gerad v11c49

Co dziś polecimy? Lubię humor koreańskich manhw i bardzo mi się spodobał Breaker, więc kolejna manhwa ich autorstwa w formie webtoona szybko mi się spodobała. Chociaż wolałbym, aby ruszyli trzecią serię breakera!
A tytuł brzmi: Trinity Wonder. O czym? Weźmy mistrza sztuka walki z breakera, lub innego chińskiego świata pełnego kung fu, mocy Chi i walczących superludzi. To jeden świat. Z drugiego wzorowanego na fantasy weźmy wiedźmę (lata na miotle, rzuca czary, itp. ale z wyglądu to superlaska) i wrzućmy to do naszego świata przyszłości ze cyberzbrojami, robotami i ogólnie lepszą technologią (coś prawie jak Ghost in the shell, ale cyborgów nie widziałem jeszcze, tylko roboty i mniejsze mechy), gdzie młoda Pani kierownik próbuje przejść do historii dokonując odkrycia teleportacji (nie oglądała chyba muchy). Oczywiście coś idzie nie tak i podczas walki dwóch nadludzi ze świata Murin wytwarza dziurę w wymiarze, która łączy się z naszym urządzeniem do teleportacji. Do tego w podobny sposób (aczkolwiek nie pokazali jej świata) pojawia się nasza wiedźma. Każdy z nich wini innego za "porwanie", a że każdy świat ma własny język to dogadać się nie mogą. Kto wygra? Kierowniczka w cyberzbroi, mistrz walki wręcz, czy czarodziejka? W sumie to sam początek, bo potem robi się ciekawiej:D Jest to komedia z elementami fantasy i sf, oraz z dużą ilością walk i nieporozumień na tle kulturowym (pokaż takim telewizor, a niech tam leci jeszcze jakaś bajka z potworami:D Albo muszla klozetowa, która myje ci tyłek). Do tego ładne rysunki.

No to do zaś
Aqwet
0 Komentarze
21 Aug 2017 Aqwet
Knights & Magic

Hej
Dziś wcześniej robię newsa, więc mam czas i ochotę popisać:d Co prawda jeszcze żadnej korekty nie zrobiłem... no ale nie można mieć wszystkiego. Cały weekend jestem strasznie śpiący... zasnąłem z mangą w dłoni.

Jak już pisałem wcześniej, dziś nic nie mam. 15 ma wrócić edytor, więc za tydzień coś będzie. No chyba, że nie dostanę poprawek z japońskiego lub sam nie zrobię korekty.

A dziś polecam: Knights & Magic. Kolejna manga z ostatnio modnego nurtu, fantasy z elementami naszego świata. Tym razem główny bohater reinkarnuje się w świecie fantasy, ale zachowuje swoje wspomnienia. Pal licho magię i magiczne stworzenia. W tym świecie prym wiodą napędzane magią wielkie mechy. A czego trzeba więcej dla otaku mecha? Tak więc walki na miecze jest jak na lekarstwo, magi trochę więcej ale wszystko to skupia się na walkach mecha z mecha lub mecha z potworami:D Co więcej, mangę tę, lub jak kto woli Ligh Novel na podstawie której została stworzona, wyróżnia coś jeszcze. Główny nacisk jest tu na tworzenie nowych mecha (nie ma to jak otaku, który naoglądał się wiele mecha z różnych mang, anime itp.). Walki są ale raczej w tyle. Do tego oczywiście mamy też humor:D. Jakby co jest też anime.

No to do zaś.
Aqwet.

PS. Naprawdę muszę zrobić korekty kiedyś:P Udało mi się za to coś przetłumaczyć, tylko naniesienie poprawek zajmie mi cały dzień wertowania wszystkich rozdziałów, ech.
0 Komentarze
14 Aug 2017 Aqwet
Urlop

Hej
Miałem zamiar dziś napisać dłuższy news, albo o tym co polecam, albo o LN z naszego rynku bo dość sporo już przeczytałem, no ale... skończył mi się czas. Muszę więc napisać krótkiego newsa.
Za tydzień nie będzie rozdziału. Edytor poszedł na urlop i jest niedostępny. Dzisiejszy też zrobił wcześniej niż zazwyczaj. Oczywiście jeszcze jest szansa, że Kate coś zrobi... taaa, jasne:D Night na pewno nie, bo się przeprowadzają.

A co do skanlacji. Nastała moda do robienia fantasy z cyklu: reinkarnacja w świecie fantasy, wciągnięcie w świat fantasy lub jeszcze dokładniej wciągniecie w grę fantasy. 90% fantasy jakie ostatnio widzę (z tych dla chłopców, bo shojo omijam) to bohater robiony jako gra komputerowa. Przeciwnicy czasem też. Brakuje mi czystego fantasy, a tym bardziej mrocznego fantasy. Wszystko jest jakieś takie komediowe, nawet gdy dochodzi do gwałtów, morderstw itp. Choć przeważnie nawet tego nie ma. Największa różnica z tego to: Overlord, który zapoczątkował modę na złych głównych. Umownie, bardziej jak być złym kiedy jest się dobrym. Widziałem już kilka serii całkowicie lub częściowo do tego nawiązujących. Następnie Knight & magic (o tym chciałem dziś pisać), reinakrnacja otaku mechów w świecie fantasy, gdzie magia to raczej dodatek do magicznych rycerzy. Tak, chodzi o mechy:D Re:monster, reinkarnacja w ciele goblina i duuużo seksu. Aczkolwiek nie w mandze, gdzie jest to pominięte albo tylko wspomniane. Cóż dużo cenzury w stosunku do LN. Oraz Gate - Thus the JSDF Fought There!, w którym to dosłownie nasza cywilizacja spotyka się z cywilizacją ze świata fantasy.

Yu Yu Hakusho v02c016

Nie wiem co będzie jako następne ale pewnie wezmę się za EG.
Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
07 Aug 2017 Aqwet
Problemy

Hej
Czemu post w poniedziałek? Bo mi kurna windows padł. Zaczęło się od wyłączania dysku, który najbardziej używam i jest największy (a mam ich wiele). Po prostu działał, nie działał i to czasem w trakcie np. grania. Pomogło dociśnięcie kabli i ich przestawienie. Przynajmniej na trzy dni. Wczoraj za to robiłem korektę i zacząłem miewać kilkusekundowe zwisy windowsa przy przełączaniu się między wordem, gadu-gadu i skanami. Raz się nawet zawiesił i po resecie stwierdził, że muszę reinstalować windowsa ale kolejny reset pomógł na całość. Raz się tylko przyciął. Mam dwa konta windowsowe, bo pierwsze skopałem i zrobiłem z polską literą, co niekiedy powoduje, że programy nie działają, więc od czasu do czasu muszę włączać drugie konto. Ostatnio takie przechodzenie coraz bardziej powodowało, że komp się resetował no i przed pisaniem newsa znów padł. Tym razem po starcie windows wszedł i podczas wgrywania programów po starcie, zresetował się. No i tyle. Cokolwiek nie zrobiłem zawsze się resetował w tym samym miejscu. Ostatecznie odkryłem, że padła struktura plików i po bojach włączyłem chkdiska na całą noc. Rano przed wyjściem do roboty sprawdziłem jeszcze jak poszło i rokowania są dobre. Ale jeżeli się nie uda to nie wiem kiedy się pojawię znów, windows jest z roboty na wspólny klucz a administrator znikł. Dysk to SSD, więc nie wiem czy ma jakąś specjalną obsługę błędów. A do tego windows jest ze starego kompa, a bios wykrywa mi DVD jako Blue-Ray, czyli odczyt płyty też odpada. Nic, zobaczymy w domu, a póki co news z roboty.

Arpeggio of Blue Steel v03c17

Do zaś
Aqwet
1 Komentarze
31 Jul 2017 Aqwet
Łooo

Hej
Już ta godzina... a jutro szef wraca, ech. No dobra więc szybko.

Arpeggio of Blue Steel v03c16

Za tydzień kolejny rozdział
Do zaś.
Aqwet
1 Komentarze
24 Jul 2017 Aqwet

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następny >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor

Chcesz zostać MANGIstrem? Jeżli tak, to napisz do Aqweta (mail: stomczak@poczta.wp.pl, GG: 782393) i zareklamuj się. Napisz, co potrafisz i jaką rolę chciałbyś/chciałabyś pełnić w naszej ekipie XD

Layout designed by Miko ReznorLayout designed by Miko Reznor

O czym mają być newsy?
Layout designed by Miko ReznorStrona należy do MANGIster.
Saiyuki © Minekura Kazuya.
Obrazy pobrane z Arjenteam.
Layout wykonał Miko Reznor.
HTML i CSS.