Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Danganronpa

Hej
Dziś napiszę to co chciałem w zeszłym tygodniu ale weszła rocznica:D No i oczywiście nasz rozdział EG:D

Erementar Gerad v13c67

A więc, Studio JG ogłosiło nowości w tym Danganronpa. Mangę na podstawie gry typu VN - Visual Novel. Czyli taka gra w formie książki. Ze szczątkową akcją i dużą ilością czytania:D Z grubsza moja znajomość VN opiera się głównie o hantai... z czego nie wszystko i tak czytałem a tylko leciał do... a no nieważne. W każdym razie dobra VN to bardzo ciekawe doświadczenie.

Wpierw o czym jest seria, bo na to składają się trzy gry VN i jedna bardziej zręczniościówka ale też z elementami VN. Czyli jak na zręczniościówkę to dość słaba i przegadana, ale ogólnie i tak mi się podobała. Każda część jest zamkniętą całością ale kolejne części nawiązują bezpośrednio do poprzednich, choć ma się innych bohaterów, więc nie warto przeskakiwać. Całość to seria morderstw, śledztw i rozpraw. Wpierw mamy wstęp, potem zostajemy porwani, a następnie powiadają nam, że wyjść żywy może tylko jedna osoba, która zabije tak, że podczas rozprawy nie zostanie uznana za winną. Jak się to uda to ona wygra, reszt zginie. Jak nie, no cóż, poniesie konsekwencje a reszta dostanie swoją szansę:D Osobiście jeszcze nie grałem w trzecią część, która ma rzekomo bardzo kontrowersyjne i odważne zakończenie oraz definitywnie kończy całą serię. Do tego jest to gra dla nastolatków więc bohaterami są nastolatkowie i ich problemy. No i trzeba przymknąć oko na fabułę jako całokształt.
Pierwsza część:
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Proponuję nie oceniać po pierwszej rozprawie, bo dla niejapończyków jest banalna, aczkolwiek i tak zaskoczy nas czymś innym.

Danganronpa 2: Goodbye Despair
Druga jeszcze bardziej zakręcona. Lepsze rozprawy i całość z tym związane czyli zabójstwa itp. Aczkolwiek trochę wymuszone motywy.

Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls
To właśnie ten Spinn Off. Dzieje się zaraz po części pierwszej ale nawiązuje też do drugiej, dlatego proponuję grać po dwójce. I tak jak pisałem, zupełnie inny styl grania. Tu sterujemy postacią i strzelamy z pisto... megafonu:D

Danganronpa V3: Killing Harmony
Zagram po sprzedaży zimowej. Już się nie mogę doczekać. Boję się tylko zakończenia. Oraz postacie są rzekomo mało wyraziste.
Właśnie. Postacie. Postacie w serii są em... dziwne. Znaczy się jeżeli jesteś emo, to będziesz się zachowywać jak na prawdziwego emo przystało. Otaku? Ba. Każda postać ma swój motyw przewodni i wg niego się zachowuje i mówi, aż do przesady. To może też się niektórym nie spodobać ale to jest też siła serii.
Manga ma się opierać o pierwszą część gry i polecam wpierw zagrać. Tylko uwaga, nie ma wersji polskiej. Czyli tylko dla znających angielski. Przeglądałem mangę i wydaje się uboższa od gry, no ale to inny nośnik. A i jeszcze jedno. gry są jednotorowe. Praktycznie nie da się czegoś przeoczyć bo gra nie puści dalej o ile wszystkiego nie zbadamy. Natomiast rozprawy to mini gry i jak coś nie idzie to gra każe powtarzać. Grałem na najwyższym poziomie w każdą od razu i nie było to trudne. Choć czasem się zaciąłem gdy znałem np odpowiedź ale gra nie chciała jej uznać... bo musiałem użyć słowo na słowie ale na opak. Grrr.

Aqwet
0 Komentarze
10 Dec 2018 Aqwet
11 lat

Hej
Jak ten czas leci. Już 11 latek nam stuknęło. Co prawda grupa skurczyła się do 2 osób i hm, przystawki (ludzie co chcą dołączyć i po pierwszych rozdziałach znikają) i pomocnicy (co nie chcą dołączyć ale pomagają lub ci co robią raz na kilka miesięcy), no ale nadal ciągniemy co się da! Dziękuję wszystkim (Sner:D) za pomoc i wszystkim co to czytają i u nas piszą. To dzięki słowom wsparcia i myśli, że ktoś chce to czytać nadal to robię:D

Tym razem napiszę tu. 1 grudnia to urodziny. Nie wiem czemu zawsze wydaje mi się, że to 5 i potem robię aktualkę na wariackich papierach. Zresztą dziś też i o mało nie byłoby rozdziału.

Erementar Gerad v13c66

No to do zaś
Aqwet
2 Komentarze
01 Dec 2018 Aqwet
Głowa mnie boli

Hej
Coś dziś nie czuję się na siłach. W sumie prawie jak co weekend, gdy odsypiam cały tydzień i nie pijam kawy i często się odwadniam... No cóż, mogłem korektę zrobić bo mam kolejne EG ale nie wykrzesałem siły.

Erementar Gerad v13c65

PS. Jest jeszcze wyprzedaż jesienna na steamie.

Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
26 Nov 2018 Aqwet
Kakegurui

Hej
Ale dzień. Będzie EG, nie będzie, będzie... nie będzie. Tak się rozwijało wszystko ale ostatecznie na ostatnią chwilę dostałem brakujące rzeczy z japońskiego (wyszło to dopiero po edycji, bo edytor wziął to za onomatopeje) ale... edytor poszedł spać:P Mógłbym dać rozdział bez tego i dać potem poprawkę ale wolę nie. Tak więc dziś nic nie ma.

Za to polecam w końcu jakąś mangę gdzie liczy się spryt i jest w formie turniejów, czyli: Kakegurui. Rzecz się dzieje w szkole, gdzie hierarchia jest ustalana grami. Oczywiście obie strony muszą się zgodzić ale poza tym pełna dowolność. Nie muszę mówić, że taka hierarchia nie jest czymś dobrym. Przypomina to Gamble Fish. No dobra, główny bohater to przegryw, który przez to musi usługiwać, ale tak naprawdę wszystko kręci się wokół nowej dziewczyny w klasie, zapalonej hazardzistki, która to zaczyna wywracać cały ten porządek do góry nogami. Oczywiście od początku wygrywa i "uwalnia" naszego bohatera. Z ciekawostek to dziewczyna nie tyle robi to z dobroci serca tylko z uzależnienia od hazardu. A druga rzecz, że rysownik z tymi dramatycznymi minami z wygranej lub przegranej równie dobrze mógłby je rysować w jakimś horrorze:D Ciekawie to wygląda i strasznie zarazem.

No to do zaś
Aqwet
0 Komentarze
19 Nov 2018 Aqwet
Dzień niepodległości

Hej
I jak tam wasz pochód pierwszomajowy?:D Znaczy się pochód na 100lecie niepodległości. Z drugiej strony jak się posłucha historyków to może dowiedzieć się ciekawych rzeczy... skąd to 100 lat?:D W każdym co jest najlepszego w tym? Dodatkowy dzień wolny, och jea!
Przy okazji słucham często youtube na zasadzie moje ulubione czy inne takie. Po wielu przeskokach można odkryć ciekawe piosenki... lub też przeciwnie. W każdym razie tak wpadłem na Sabatona, zagraniczną kapelę, która śpiewa piosenki wojenne. Nie przygrywki i takie tam, bo brzmienie jest ciężkie. Nie chcę klasyfikować ich bo u mnie to różnie, dla mnie to power metal. W każdym razie niektóre ich piosenki są o Polsce i tak np.:
Powstanie Warszawskie, Odsiecz Wiedeńska, Bitwa o Wiznę (tego nie znam) i Bitwa o Anglię (dokładniej o pilotach z obcych krajów, w tym Dywizjon 303). Może być tego więcej zwłaszcza, że niektórzy na forach się kłócą co dotyczy Polski a co ogólnie wojnie. Oczywiście są też i inne walki, jak Normandia, narodziny faszyzmu, coś o samurajach, 300 spartan i wiele innych.

A dziś bez zmian, brak ludzi więc eg:
Erementar Gerad v13c64

Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
12 Nov 2018 Aqwet

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 Następny >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor

Chcesz zostać MANGIstrem? Jeżli tak, to napisz do Aqweta (mail: stomczak@poczta.wp.pl, GG: 782393) i zareklamuj się. Napisz, co potrafisz i jaką rolę chciałbyś/chciałabyś pełnić w naszej ekipie XD

Layout designed by Miko ReznorLayout designed by Miko Reznor

O czym mają być newsy?
Layout designed by Miko ReznorStrona należy do MANGIster.
Saiyuki © Minekura Kazuya.
Obrazy pobrane z Arjenteam.
Layout wykonał Miko Reznor.
HTML i CSS.