Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Shuffle Gakuen

Hej,
uch, umarłem na kolejnym Arpeggio. Muszę w wolne podgonić. Swoją drogą wyszły kolejne 2 LN: Spy Family i Miecz Zabójcy Demonów... nie nadążam z mangami więc z LN skupiam się teraz tylko na Zero i SAO. W sumie to jeszcze Overlord, ale to wychodzi rzadziej. No i czekam na ostatni tom DRRRRRRRrrrrr... Szkoda, że sprzedaje się słabo i drugiej serii nie wydadzą. Co do SAO, ściągnąłem wczoraj kolejną kinówkę z Progressive. Pierwsza miała opowiadać o początkach SAO z punktu widzenia Asuny. Ta to kontynuuje ale bo ja wiem czy już to jej punkt widzenia. W miarę trzyma się to serii LN ale... zamienili bohaterki. Zamiast NPC mrocznej elfki mamy przyjaciółkę Asuny. Widać to tym bardziej w tej kinówce, gdzie cały wątek z mrocznymi elfami został pominięty. W sumie musiałbym sobie przypomnieć czy pomagali oni w którymś z tych bosów, czy potem. Ale jestem prawie pewien, że łaźnia była w miejscówce elfów.

Znalazłem też nowy survival horror: Shuffle Gakuen. Seryjny zabójca trafia do klasy uczniów... zostawiając po sobie szlak trupów. W sumie to dosłownie:D Aż dziw, że nikt go nie sprzątnął. No dobra. Policja używa działa fazowego (eee), a przynajmniej coś podobnego (musiałbym przeczytać, a nie przeglądać) i... Pamiętajcie, dzieci, zanim coś użyjecie, przetestujcie to:D Cóż, nie zadziałało tak jak powinno i nasi bohaterowie wraz z zabójcą zostają przeniesieni do dziwnej przestrzeni. Przy okazji zamieniają się też ciałami. No i kto tu jest teraz zabójcą? Komu ufać? Jak wyjść? W sumie jest też główny bohater, który podkochuje się w pewnej dziewczynie. Cóż, jej zamiana ciała jest najdziwniejsza:D No a nasz bohater ląduje w cycatej sprinterce. Jestem ciekaw jak z tłumaczeniem, bo jak w 2 tomie pojawił się spis, kto w jakim jest ciele to... skopali tłumaczenie. I nie, nie było skopane wcześniej, bo każdy ma plakietkę ze zdjęciem prawdziwego ciała, plus często na kadrze jest ciało i dusza w tle. A i kreska fajna, taka wyrazista:D

Hm, w tym tygodniu normalna premiera Diablo 4!

The Breaker Eternal Force c003

Do zaś
Aqwet
2 Komentarze
05 Jun 2023 Aqwet
Dzień dziecka

Hejka
Zmęczyło mnie to polowanie na potwory, więc krótko. W sumie miałem o czymś napisać w zeszłym tygodniu, a teraz mam jeszcze więcej. Moja miejscówka na mangi online coraz bardziej schodzi na psy. I nie tylko to. Zaczęło się od pomijania rozdziałów, lub błędne rozdziały i brak naprawy. Czasem były ucięte rozdziały. Potem wszechogarniająca cenzura. Już nawet nie golizna, a skrawek bielizny tonął w czarnych kwadratach lub czasem w innych dziwnych rzeczach. Rozumiem jeszcze wersja z czasopisma, a wersja tomikowa, ale tam na pewno nie było kwadratów, a tylko brak szczegółów. Ciekawie wyglądały zboczone mangi ze scenami seksu:D Z tego co się dowiedziałem to takie rawy są... To jeden z powodów, dla których bałem się brać nowe mangi. A ostatnio wszystko weszło na nowy poziom. Nie wiem kto wpadł na genialny pomysł, ale zaczęli kolorować część kadrów. Nie wiem czy to jedna grupa, czy kilka. I z tego co widzę, za kolorowanie odpowiedzialne jest jakieś AI. Bo żaden człowiek nie zrobiłby tego tak debilnie... Kolorowanie jest z grubsza i dojść dokładne i ładne ale... kolory są z dupy. Z tego co zauważyłem odcienie danego koloru (szarości) tutaj są przedstawiane różnymi kolorami i to dość konkretnie różnymi: żółty, czerwony niebieski, zielony. Doprowadza to do tego, że coś co powinno mieć jednakowy kolor ma tak na prawdę kilka. Zwłaszcza dotyczy to włosów. A żeby było jeszcze ciekawiej, to każdy kadr ma inny kolor do tego samego. Więc włosy bohatera z kadru na kadr mienią się niczym tęcza. Ughhh. A na koniec, czyli dziś w sumie, odkryłem, że albo wprowadzono nowe zabezpieczenie przed kradnięciem, albo już zupełnie zeszli na psy. Rozdziały, które oglądam... praktycznie wszystkie dodane wieczorem, mają tak z 3/4 rozdziału a reszta to losowe strony z różnych mang. I niekoniecznie są to ostatnie strony tylko jakieś tam w środku i ostatnie... Ghaa, więcej czasu zajęli mi szukanie poprawnych rozdziałów.

Arpeggio of Blue Steel v04c23

Do zaś
Aqwet
1 Komentarze
29 May 2023 Aqwet
Kimi to Pico-Pico

Hej
Zacznijmy od ogłoszeń parafialnych. Mamy nową tłumaczkę, hip, hip, hurra. Tara. Nie chce napisać newsa o sobie więc... tyle:D A teraz czas na wyzysk nowego pracownika. Zrzucenie na niego całą robotę... hehehe he he... heeee:D

Dobra, dziś był ostatni rozdział Kimi to Pico-Pico, więc postanowiłem o tym napisać. Potem zapomniałbym. Cóż to takiego? Szkolna historia o miłości i grach komputerowych w stylu retro. Aczkolwiek nowsze też są, ale głównie mamy epokę Snesa. Spodobała mi się kreska, więc przejrzałem, a że jeszcze gram... to tym bardziej klimat mi podszedł:D Główny bohater przyłącza się go kółka szkolnego graczy i poznaje pewną wiecznie wesołą dziewczynę, zapaloną graczkę. Plus kolejna dziewczyna i chłopak z kółka... plus przewodnicząca samorządu? Nie pamiętam. W każdym razie dla niej gry to zło. Dramatu tu nie ma. Taka tam słodka historia i do tego krótka, tylko pięć tomów.

King of Hell v03c25

Nie panuję nad tym co potrzebuje tłumaczenia:D Staram się skupić na Breakerze i Arpeggio. No ale to wymagające mangi więc czasem przetykam czymś krótszym.

Do zaś
Aqwet
13 Komentarze
22 May 2023 Aqwet
Beta

Hej
Zastanawiałem się czy dać ogłoszenie parafialne, ale chciałbym się wpierw coś spytać więc... dziś tego nie dam.
W ogóle coś mnie ciśnienie atakuje... W ten weekend była kolejna beta Diablo 4 z nową nagrodą. Za zabicie bosa światowego. Hm, hm, hm. Taaaa, trzy razy próbowałem i dopiero się udało. Cholerstwo robiło ziuuu i wszyscy padali. Pierwsza próba to jakieś 1 pasek żyć został. Przy drugiej to chyba do połowy całego życia doszliśmy, więc dużo gorzej. A za trzecim, nie wiem kto tam się znalazł, ale w połowie czasu gad ubity. A każda próba to 3h czekania. Wątpię, abym miał jakiś wielki wkład, no ale dozrbroiłem się do każdej z prób.

Dziś coś powraca:
Hen v03c33

A ja przez to wszystko już drugi tydzień robię Arpeggio i nie skończyłem, ech.

Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
15 May 2023 Aqwet
Zanki x 99

Hej
Póki jeszcze pamiętam, miałem opowiedzieć o: Zanki x 99. Horror o "życiu" w grze. Tak można w skrócie:D Główna "bohaterka" wpierw doświadcza jak ktoś wyskoczył z okna i hm, zginął? A zaraz potem budzi się w innym pomieszczeniu w stroju od wf z cyfrą 20, a obok leży inna dziewczyna, która stała wtedy w oknie, gdy wypadł uczeń. Cyfra 99. Szybko też odkrywają, że są "życiami" w grze. Czyli masz 99 żyć i masz przejść grę. I to nie byle jaką, oldschoolowego RPGa uznawanego za najtrudniejszego na tamte czasy. Stare czasy, zapomniane?:D Cóż, praktycznie obecnie gra nieznana:D A trudność, hm, powiedzmy Dark Souls. No nic, gra zaczyna się od graczki z numerem 1 na koszulce, a reszta może się przyglądać jak jej idzie na monitorze. A numer 1 zostaje teleportowany na planszę z grą i rozpoczyna swój bieg. Z tego co przeglądałem to dość krótka to manga, 3 tomowa. Miałem problem z kreską. Wpierw wziąłem dziewczyny za podstawówkę, potem przez piersi wskoczyło wyżej, ale z opisu mam wrażenie, że niektóre pracują. Tak więc nie mam pojęcia jaki przedział wiekowy jest u nich. Może jakbym czytał, a nie przeglądał:P W każdym razie krew się leje, aczkolwiek pewien wątek może niektórym się nie spodobać. No i oczywiście dramaty. Jak to człowiek zachowa się, gdy wie, że pewnie czeka go śmierć?


The Breaker Eternal Force c002

Swoją drogą obejrzałem tę drugą wersję Eiyuu Kyoushitsu co kiedyś polecałem (pierwszą) i... zakładając, że fabuła ogólnie jest taka sama, to masakra. O ile pierwsza miała dojrzałą kreskę, trochę szczegółowego negliżu i dramatyczne ujęcia. Ba, sama fabuła była przedstawiona bardziej dojrzale. No a nowa wersja jest uproszczona, negliż taki zarysowany (ale nie zawsze) i fabuła przedstawiona jak głupia komedia... to jeżeli jest ta sama... to mamy głupią komedię fantasy, gdzie właśnie taka kreska pasuje. Z dużą ilością fan-serwisu, debilnym głównym bohaterem i zupełnie bez jakiekolwiek fabuły. A przynajmniej wątku głównego. Nie widzę tego w wykonaniu poprzednim, gdzie zanosiło się na coś poważnego. Z drugiej strony nie jest złe. Mamy tu wszystko: magię, debili, świecenie cyckami, roboty, demony, broń atomowa? różne organizacje, smoki, eee i to wszystko w jednej szkole. w sumie nawet nie wiem czego się tam uczą, ale załóżmy, że bycia bohaterem:D Ba nawet postacie same widzą debilizm niektórych rzeczy, np że główny bohater to poziom emocjonalny 5latka, ale jak co do czego, to można na nim polegać:D I to chyba ma anime, ciekawe jak tam przedstawili ten świat? W każdym razie, gdyby po tak niezłym początku pierwszej wersji dostał taką fabułę... to nawet nie umiem sobie wyobrazić jak niby to miało iść dalej. Np. na początku dowiadujemy się, że dziewczyna dzierży przeklętą broń. Pierwsza wersja daje nacisk jakie to okropne, i że główny bohater się postara jej pomóc wykorzystując swą siłę. I takie tam. Typowe drama fantasy. A druga? Bardziej w stylu, haha widziałaś jaki byłem super? Pomogę ci i... po sprawie. Poza tym Pierwsza przypomina bardziej bohatera silnego udającego głupka, a druga silnego bohatera będącego głupkiem.

Do zaś
Aqwet
1 Komentarze
08 May 2023 Aqwet

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następny >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor

Chcesz zostać MANGIstrem? Jeżli tak, to napisz do Aqweta (mail: stomczak@poczta.wp.pl, GG: 782393) i zareklamuj się. Napisz, co potrafisz i jaką rolę chciałbyś/chciałabyś pełnić w naszej ekipie XD

Layout designed by Miko ReznorLayout designed by Miko Reznor

O czym mają być newsy?
Layout designed by Miko ReznorStrona należy do MANGIster.
Saiyuki © Minekura Kazuya.
Obrazy pobrane z Arjenteam.
Layout wykonał Miko Reznor.
HTML i CSS.