Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
12 Beast

Hej
Coś nie mogę przejść 70 poziomu Danganronpy 3 rpg crawlera (minigra). Cholerny czołg mnie za każdym razem rozwala. Czyli same wymaskowane postacie to za mało. Potrzebuję superwymaksowane (czyli dopakowane statsami i pozytywne operacje, bo lv mam i tak już max) albo z innymi umiejętnościami... albo najprostsze, wykuć w końcu jakiś ekwipunek i dać. Uch... a miałem to szybko skończyć.

Erementar Gerad v15c75

Dziś coś średniego ale dla koneserów potworzyc:D 12 Beast. Kolejna manga tego autora na tym samym schemacie. Czyli facet i harem legendarnych potworzyc. Z różnicą taką, że tym razem to nasz bohater zawita do ich świata, oraz jest tu więcej walk. Cóż, w końcu jest ninją, i to dobrym. I ma tylko jeden cel, uratować tamten świat przed inwazją, hm... wielkich robotów? Czy coś. A wszystko dlatego, że miał pecha spotkać pewną harpię-otaku, która stwierdziła, że ninja, których kocha, na pewno wyzwolą ich świat. Tak więc biedak zostaje porwany do innego świata tylko dlatego, że akurat udało mu się kogoś pokonać i tym, że nasza bohaterka świata nie widzi poza ninjami:D Mentalnie nasz bohater trochę przypomina parkę z No game No life. No nic, do boju! Tutaj też mamy dużo piersi, zwierzęcych bohaterek, komedii. Aczkolwiek więcej tu teraz walk niż samej komedii. No i Harpia tym razem ma czym oddychać:D

Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
04 Mar 2019 Aqwet
Machigatta ko wo Mahou Shoujo ni Shite Shimatta

Hej

Nie dostałem nadal tłumaczenia z EG, więc ostatnim rzutem na taśmę daję Shina, który miał być dla nowego edytora... ale znikł w niebycie. Korekta leżała już pół roku jak nie dłużej.

Crayon Shin-chan v01c15

A dziś coś ciekawego znalazłem. Lubicie magiczne wojowniczki?:D Mamy kilka rodzai: klasyczne, komediowo-erotyczne (też może opowiem następnym razem o ile będzie dalej wychodzić), horror (zarówno Madoka, jak i np wychodzące u nas Magical Girl Site, a także manga o której już kiedyś wspominałem) i inne (np. Wrobiona w magię).Machigatta ko wo Mahou Shoujo ni Shite Shimatta, należy do tych innych. To takie GTO w świecie magicznych wojowniczek. Mamy słodką małą dziewczynę, która... pali jak smok, przeklina i jest strasznie agresywna. Czyli zupełnie przeciwieństwo klasycznej wojowniczki. Do tego zamiast magicznych ataków wali z pięści nie gorzej niż One-Punch man... Do tego mamy słodkie... biedne stworzonka, które są zmuszone jej pomagać. No i krwiożercze... tzn, biedne demony, które staną jej na drodze:D Taki tam komediowy miszmasz opowieści o magical girls. Póki co mało rozdziałów, ale kreska fajna. No i też dość echi (przemiana w wojowniczkę i konsekwencje tej przemiany:D)

Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
25 Feb 2019 Aqwet
Chory

Hej
Krótko, bo muszę jak najwięcej leżeć póki wolne. Nie dostałem brakujących tłumaczeń z EG, więc dziś nic nie mam.

Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
18 Feb 2019 Aqwet
Igai - The Play Dead/Alive

Hej
Zapomniałem, że obiecałem na poniedziałek rozdział jak go wydobędę od Hayte... przypomniało mi się jak zamknąłem oczy do snu:D Dlatego daję teraz, bo potem znów zapomnę.

Mam znów coś do polecenia. Ostatnio przeglądam raczej dziwne horror mangi lub ecchi isekai fantasy (np człowiek gorące źródło, w którym kąpią się laski)... lub 2 na raz i raczej mało to wyszukane lub na tyle nowe, że ciężko mi powiedzieć. Aczkolwiek jest kilka obiecujących tytułów ale wolno idą. W każdym razie przypadkiem trafiłem na
Igai - The Play Dead/Alive. I kurde jest to dobre. Weźmy normalną historię o zombie, szkołę opanowaną przez wirusa (w sumie to raczej świat ale cała akcja rozgrywa się w szkole). Raczej słabego bohatera. Takiego w stylu isekai, od zera do bohatera, z naciskiem na zero:D Takich mang było wiele ale tu dodano pewną ciekawą nowość, a mianowicie zarażenie się wirusem zmieniającym w zombie to... choroba. Taa, wiem, nic nowego, ale to podejście dało drugi myk: jeżeli nie zostałeś zjedzony na tyle, że jako człowiek zginąłbyś to... możesz znów stać się tym człowiekiem. A dokładniej zombie raz na jakiś czas odzyskują zdrowe zmysły i dociera do nich, że jedzą ludzi i ci chcą ich oczywiście zabić, jak w podręczniku: jak poradzić sobie z inwazją zombie. W ten oto cudowny sposób z survival horroru robi się horror psychologiczny przeplatany akcją, gdy zombie są zombie i rozważaniami moralnymi gdy zombie są ludźmi i w każdej chwili mogą znów stracić panowanie nad sobą. Czyli do klasycznego nurtu, gdzie zombie zabijają, a żywi ludzie stają się gorsi od nieumarłych dochodzi tu jeszcze aspekt "czującego i żałującego zombie", lub "zombie to też ludzie i chcą żyć". W normalnych okolicznościach zabiłbyś swoją zombie-dziewczynę, a zrobisz to jak odzyska myśli i się załamie, będzie szukała u Ciebie, swojej miłości, wsparcia? A może da się ją uratować? No ale jak się przemieni to na pewno cię zabije. I takie tam:D

GTO: Shonan 14 v07c49 [joint z Hayate]

Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
12 Feb 2019 Aqwet
Danganronpa V3

Hej
Jako że właśnie skończyłem tę część Danganronpy to mogę na bieżąco powiedzieć co myślę:D I tak, jest to najgorsza część, ale warta kupienia. Oczywiście to moje odczucie, bo czytając posty odkryłem, że podoba mi się coś innego niż niektórym innym. Długo też nie wiedziałem w czym leży problem tej gry ale ostatecznie chyba chodzi o to:
- Gra jest dłuższa, więcej gadania przy rozprawach, może też są one dłuższe. Problem w tym, że jak wiesz co i jak to niemiłosiernie się to dłuży.
- Do tego nie ma tu mocnych postaci jak w poprzednich częściach. W sumie jest tak jak chciałem przy pierwszej, to ja jestem główną siłą napędową... ale przez to mam wrażenie, że na rozprawach reszta jest zbędna. Poza tym jak już mówimy o postaciach, to pierwsza część miała wyraziste, mocne postacie... jednowymiarowe. Trójka jest tego przeciwieństwem. Postacie są bardziej złożone ale jednocześnie mam wrażenie, że antypatyczne. Ciężko jest się do kogoś przywiązać. Mam wrażenie, że postanowili dać życie 7 grzechom głównym. To jest też zarzut dużej ilości osób, ale znów inni chwalą postacie. Mnie za dużo z nich odrzucało lub po prostu nie było sensu ich słuchać. Ostatecznie i tak się z nimi zżyłem.
Czyli podsumowując gra mi się dłużyła podczas rozpraw podczas których jakbym gadał ze sobą. Czyli jakby same rozprawy były źle przedstawione. Oczywiście są pewne wyraziste postacie, które potrafią namieszać lub wspomóc ale... ich sposób przedstawienia powoduje, że nie biorę ich na serio. Poza tym inni też jakby uważają nas za głównego rozwiązywacza, któremu mogą powierzyć wszystko.

Do tego zakończenie... No cóż. Nie czytajcie nic na temat tej gry. Nawet recenzje mogą za dużo zdradzić jak ta z CD-Action, która naprowadziła mnie na finał przed finałem. A potem było za długo grania na emocjach... w sumie na tym samym motywie. No ale zakończenie jest mocne, bardzo mocne. Na pewno pozostawi ślad na waszej psychice:D Niestety dla mnie skończyło się to tym... że odechciało mi się grać:P W każdym razie gra podzieliła ludzi na tych co uważają, że zakończenie i gra jest świetna lub ci co przez zakończenie chcą spalić autorów na stosie:D Osobiście samo zakończenie mi się nie podobało (choć uważam że było mocne i dobry pomysł) ale bardziej od emocji związanych z nim przeszkodziła mnie znów sama rozprawa, która się ciągła w nieskończoność. Całą sobotę ją robiłem a wiedziałem praktycznie wszystko zaraz po zdobyciu dowodów... lub nawet przed.
Same zagadki były jakby łatwiejsze niż w poprzednich częściach mimo że lepiej zrobione. Choć nie wiem czy czasem 1 nie miała łatwiejszych ale bardziej zaskakujących. Może to też wina tego, że wiem już na co patrzeć. W każdym razie, pierwsza zagadka mimo, że szyta grubymi nićmi była najlepsza. Druga była też dobra ale przez przypadek dowiedziałem się zakończenia:( Trzecia była w miarę prosta, do tego Monokuma za dużo podpowiedział... nie dałem rady jej rozwiązać tylko dlatego, że gra oszukiwała grą kamery:D Czwarta była najprostsza... przez pół rozprawy znałem praktycznie każdy krok (zazwyczaj wiem ogólny zarys jak np w 3) i miałem ochotę walnąć wszystkich po łbach za to, czemu nie widzą oczywistych rzeczy. Aczkolwiek sam motyw był fajny. A druga połowa... no cóż takie było rozwiązanie fabularne. Do tego przez błąd logiczny gry byłem pewien, że ktoś inny jest zabójcą. Piątka, ciekawa do pewnego momentu. Ogólnie prosta ale mnożąca tyle wątpliwości i ciągle przerzucała się tokiem rozumowania. Dlatego przy którymś twiście zaczęło mnie to męczyć. W sumie może powinienem krócej grać, ale zawsze rozprawy robiłem w 1 dzień (około 2-4h w poprzednich) a tu jest dłużej. No i finał. Pierwszy motyw w finale był specjalnie prosty, dlatego jeżeli patrzeć pod tym względem to po dowodach wiadomo wszystko poza "kto". Co też nie jest trudne ale trza posilić się pamięcią. A druga część znów była zbyt długim graniem na emocjach, gdzie w sumie nic nie wynikało poza tym.
Aha, jest nowy wątek główny, więc to jest też duży plus. Bo chociaż to zaskakuje... do czasu.
Teraz gram dodatkowe tryby. Jest ich więcej i są dłuższe całościowo.

W sumie jestem ciekaw jakbym teraz odebrał poprzednie części. Fabularnie najlepsza była jedynka... no bo pierwsza. Druga miała najlepsze sprawy. Trójka mocno dojrzała ale mi nie do końca podeszło połączenie postaci z dłuższymi rozprawami... a może mi się wydaje i nie są dłuższe. W każdym razie polecam tę część też:D

Erementar Gerad v15c74

Aqwet
0 Komentarze
04 Feb 2019 Aqwet

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 Następny >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor

Chcesz zostać MANGIstrem? Jeżli tak, to napisz do Aqweta (mail: stomczak@poczta.wp.pl, GG: 782393) i zareklamuj się. Napisz, co potrafisz i jaką rolę chciałbyś/chciałabyś pełnić w naszej ekipie XD

Layout designed by Miko ReznorLayout designed by Miko Reznor

O czym mają być newsy?
Layout designed by Miko ReznorStrona należy do MANGIster.
Saiyuki © Minekura Kazuya.
Obrazy pobrane z Arjenteam.
Layout wykonał Miko Reznor.
HTML i CSS.