Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
86

Hej
Taaa, miałem nadzieję poopisywać trochę gry, zwłaszcza, że zaczynają mi się zacierać szczegóły ale przypadkiem wpadłem na coś innego. Wpierw mała dygresja. Manga "dziewczyny w pozach", echi, o czym może być? No nie zgadłbym, że to są... podwójne strony różnych dziewczyn w dwuznacznych pozach, albo raczej skąpo ubranych lub dziwnie. Z czego nie wiem nawet czemu 2 strony na rozdział skoro są takie same. Ok. next.
Słuchając muzyki wpadłem na coś co lubię, tzn. są pewni wykonawcy z ciekawą dla mnie muzyką. Zainteresowało mnie jednak coś innego, teledysk. Kojarzyłem anime, natomiast podpisy powiedziały mi, że to coś smutnego... hm, przejrzałem mój skład anime i przeklikałem wszystkie odcinki. Nijak to się miało do teledysku ale, rany, co za historia.
86. Daję tu link do jednej z mangi, która została zrobiona na podstawie nowelki. Kurde, muszę zobaczyć czy anime pokrywa całość nowelek czy tylko część. W każdym razie wygląda na zamkniętą całość. Manga ma dopiero kilka rozdziałów. Ogólnie to jest dramat wojenny z mechami w przyszłości. Aczkolwiek mechy są raczej pająkowate i niespecjalne odjechane. Takie tam czołgi na nogach bardziej. Poza tym cała reszta jest w miarę z nami wspólna. No może jeszcze poza eee "komórkami"... urządzeniami do rozmowy między żołnierzami. W każdym razie tło historyczne to rok 2140+ wojna pomiędzy dwoma mocarstwami, gdzie nasz kraj został zaatakowany przez właśnie takie roboty. Atak udało się odeprzeć skopiowaną technologią i obronić 85 dystryktów bez strat. Tyle oficjalnie:D Główną bohaterką jest oficer armii, która dowodzi jednostce walczącej w dystrykcie 86. Taa, jest jeszcze jeden. Co więcej bez strat, bo... mamy tu dwie rasy ludzi. Chronieni to, hm "alba", a reszta... podludźmi. tzw dronami, jak to się mówi, mięsem armatnim. Tak więc brak strat oznacza tylko rasę panów. Co więcej sam system dowodzenia polega na tym, że oficer siada sobie za konsolą gdzie wyświetla mu się co potrzeba i wydaje rozkazy. Żadnych nazwisk, tylko pseudonimy, a dowódca to przewodnik dronów. Do tego robi sobie to zdalnie z bezpiecznego pokoju w chronionym miejscu, gdzie wszyscy żyją w spokoju, a potem idzie sobie na herbatkę. A ci co walczą? cóż, ktoś walczyć musi. Wracając do naszej bohaterki, to wrażliwa z niej dziewczyna. No i tak łącząc wszystko mamy tu opowieść o miłości, akceptacji, śmierci, uprzedmiotowieniu ludzi, rasizmie i coś jeszcze. Na zakończenie dodam, że wróg jest tu przedstawiony anonimowo. Bardziej mi to przypominało walkę z najeżdżą z kosmosu, inteligentnymi maszynami, dopóki nie przeczytałem kto to. Pewnie miało to na celu nie odwracania wzroku od zależności w naszej republice. Gorzko-słodkie anime. Btw. nie chodzi tu o walki. Są pokazane ale nie zawsze. Czasem tylko z widoku na skan taktyczny.
Się rozpisałem. Pewnie jak zwykle przy większej ilości tekstu trochę to chaotyczne:D

Mouryou no Yurikago v04c22

Do zaś
Aqwet

ps.
Sprawdziłem, bo nie dawało mi to spokoju. Mam 11 odcinków. Czyli brakuje mi drugie tyle. Myślałem, że mam całość. Dalej. To jakieś 3 tomy z 11 nowelki. Teraz spaaaaać
0 Komentarze
09 May 2022 Aqwet
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor

Chcesz zostać MANGIstrem? Jeżli tak, to napisz do Aqweta (mail: stomczak@poczta.wp.pl, GG: 782393) i zareklamuj się. Napisz, co potrafisz i jaką rolę chciałbyś/chciałabyś pełnić w naszej ekipie XD

Layout designed by Miko ReznorLayout designed by Miko Reznor

O czym mają być newsy?
Layout designed by Miko ReznorStrona należy do MANGIster.
Saiyuki © Minekura Kazuya.
Obrazy pobrane z Arjenteam.
Layout wykonał Miko Reznor.
HTML i CSS.