Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
U12

Hej
Dawno nie polecałem czegoś, więc dziś napiszę o czymś, co ostatnio przeleciałem na raz wszystkie rozdziały. Problem tylko, czy polecić to właściwe słowo:P Mangi mogą być trudne jak Powóz Lorda Bradleya, jedyna manga dotychczas, która mną wstrząsnęła. U12 leci na podobnych uczuciach, ale w odróżnieniu jest tak przejaskrawione, że wpada w groteskę. Może to i dobrze. W skrócie można nazwać to mangą o pedofilii... Taaaa, nie wiem co autorowi siedzi w głowach. Mamy więc grupę dziewczynek lat 12 (stąd nazwa), które tracą prawa obywatela i trafiają do pewnego więzienia, gdzie aby przeżyć muszą zadowolić więźniów. I teraz pewne sprostowania, bo po takim opisie trafiłbym za kratki za polecanie:P A mianowicie to "zadowolenie" szybko okazuje się czymś innym, a po drugie całość jest na zasadzie: wypuszczamy więźnia, a wy uciekajcie aby przeżyć. O ile początek jest dość rzeczywisty, przez co był niesmaczny, to potem jak dochodzą więźniowie specjalni i dalej, przeradza się to w taką groteskę, że cała ta banda loliconów bardziej mi przypomina zombie i tak też wygląda akcja. Co więcej zaciekawiło mnie o jakim eksperymencie gadają jak i co jeszcze wymyśli autor, bo miejsce akcji ewolucje co zaczyna przypominać mangę o zadaniach Alice in borderlands. A i jeszcze jedno, nie ma tu nagości po stronie dziewcząt. Chociaż pewne dwuznaczne pozy w postaci np obrazów. Ale za to od strony facetów mamy dużo nagości... a że sami są rysowani obleśnie... taa, zombie, tak lepiej sobie tłumaczyć:D A no i sama akcja też jest nierzeczywista, skoro proporcje dziewczyn do facetów jest raczej wielka (dziewczyny to moe, a faceci to jaskiniowcy, acz są wyjątki), to raczej dziw bierze, że dają radę siłowo. I są zdecydowanie inteligentniejsze... taa, mówiłem, zombie:D Więc o ile kogoś nie wystraszy całą otoczka to może być dość ciekawy przejaskrawiony horror. Aczkolwiek boję się, co tam jeszcze może wymyśleć:D A i słownictwo też jest rynsztokowe, więc zdecydowanie nie dla młodych.

Dostałem korektę więc lecim:
Ubel Blatt v18c134

Spróbuję ruszyć HSDK/UB ale to zależy od tłumacza z jap. Swoją drogą trochę martwię się o UB, bo stoi w miejscu w ang translacji.

Do zaś
Aqwet
0 Komentarze
07 Jun 2021 Aqwet
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor

Chcesz zostać MANGIstrem? Jeżli tak, to napisz do Aqweta (mail: stomczak@poczta.wp.pl, GG: 782393) i zareklamuj się. Napisz, co potrafisz i jaką rolę chciałbyś/chciałabyś pełnić w naszej ekipie XD

Layout designed by Miko ReznorLayout designed by Miko Reznor

O czym mają być newsy?
Layout designed by Miko ReznorStrona należy do MANGIster.
Saiyuki © Minekura Kazuya.
Obrazy pobrane z Arjenteam.
Layout wykonał Miko Reznor.
HTML i CSS.