Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Danganronpa

Hej
Dziś napiszę to co chciałem w zeszłym tygodniu ale weszła rocznica:D No i oczywiście nasz rozdział EG:D

Erementar Gerad v13c67

A więc, Studio JG ogłosiło nowości w tym Danganronpa. Mangę na podstawie gry typu VN - Visual Novel. Czyli taka gra w formie książki. Ze szczątkową akcją i dużą ilością czytania:D Z grubsza moja znajomość VN opiera się głównie o hantai... z czego nie wszystko i tak czytałem a tylko leciał do... a no nieważne. W każdym razie dobra VN to bardzo ciekawe doświadczenie.

Wpierw o czym jest seria, bo na to składają się trzy gry VN i jedna bardziej zręczniościówka ale też z elementami VN. Czyli jak na zręczniościówkę to dość słaba i przegadana, ale ogólnie i tak mi się podobała. Każda część jest zamkniętą całością ale kolejne części nawiązują bezpośrednio do poprzednich, choć ma się innych bohaterów, więc nie warto przeskakiwać. Całość to seria morderstw, śledztw i rozpraw. Wpierw mamy wstęp, potem zostajemy porwani, a następnie powiadają nam, że wyjść żywy może tylko jedna osoba, która zabije tak, że podczas rozprawy nie zostanie uznana za winną. Jak się to uda to ona wygra, reszt zginie. Jak nie, no cóż, poniesie konsekwencje a reszta dostanie swoją szansę:D Osobiście jeszcze nie grałem w trzecią część, która ma rzekomo bardzo kontrowersyjne i odważne zakończenie oraz definitywnie kończy całą serię. Do tego jest to gra dla nastolatków więc bohaterami są nastolatkowie i ich problemy. No i trzeba przymknąć oko na fabułę jako całokształt.
Pierwsza część:
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Proponuję nie oceniać po pierwszej rozprawie, bo dla niejapończyków jest banalna, aczkolwiek i tak zaskoczy nas czymś innym.

Danganronpa 2: Goodbye Despair
Druga jeszcze bardziej zakręcona. Lepsze rozprawy i całość z tym związane czyli zabójstwa itp. Aczkolwiek trochę wymuszone motywy.

Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls
To właśnie ten Spinn Off. Dzieje się zaraz po części pierwszej ale nawiązuje też do drugiej, dlatego proponuję grać po dwójce. I tak jak pisałem, zupełnie inny styl grania. Tu sterujemy postacią i strzelamy z pisto... megafonu:D

Danganronpa V3: Killing Harmony
Zagram po sprzedaży zimowej. Już się nie mogę doczekać. Boję się tylko zakończenia. Oraz postacie są rzekomo mało wyraziste.
Właśnie. Postacie. Postacie w serii są em... dziwne. Znaczy się jeżeli jesteś emo, to będziesz się zachowywać jak na prawdziwego emo przystało. Otaku? Ba. Każda postać ma swój motyw przewodni i wg niego się zachowuje i mówi, aż do przesady. To może też się niektórym nie spodobać ale to jest też siła serii.
Manga ma się opierać o pierwszą część gry i polecam wpierw zagrać. Tylko uwaga, nie ma wersji polskiej. Czyli tylko dla znających angielski. Przeglądałem mangę i wydaje się uboższa od gry, no ale to inny nośnik. A i jeszcze jedno. gry są jednotorowe. Praktycznie nie da się czegoś przeoczyć bo gra nie puści dalej o ile wszystkiego nie zbadamy. Natomiast rozprawy to mini gry i jak coś nie idzie to gra każe powtarzać. Grałem na najwyższym poziomie w każdą od razu i nie było to trudne. Choć czasem się zaciąłem gdy znałem np odpowiedź ale gra nie chciała jej uznać... bo musiałem użyć słowo na słowie ale na opak. Grrr.

Aqwet
0 Komentarze
10 Dec 2018 Aqwet
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor

Chcesz zostać MANGIstrem? Jeżli tak, to napisz do Aqweta (mail: stomczak@poczta.wp.pl, GG: 782393) i zareklamuj się. Napisz, co potrafisz i jaką rolę chciałbyś/chciałabyś pełnić w naszej ekipie XD

Layout designed by Miko ReznorLayout designed by Miko Reznor

O czym mają być newsy?
Layout designed by Miko ReznorStrona należy do MANGIster.
Saiyuki © Minekura Kazuya.
Obrazy pobrane z Arjenteam.
Layout wykonał Miko Reznor.
HTML i CSS.