Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Erementar Gerad

Hej
Dziś mało czasu mam więc podzielę się moimi spostrzeżeniami co do tego tytułu. Obecna grupa translatorska na angielski jest strasznymi flejami. W każdym rozdziale brakuje mi części tłumaczenia, a ostatnio doszły dodatkowe fałszywe strony i... tekst wklejany nie w te dymki lub nawet kadry. Nie wiem co zrobiłbym bez pomocy tłumacza japońskiego z Hayate. A żeby tego było mało to zmienia się wciąż nazewnictwo. Nie zawsze udaje mi się to wyłapać niestety, a czasami wybieram złą wersję. Starałem się trzymać nazewnictwa z anime i chyba wpadłem w pułapkę. Główna bohaterka jest tam tłumaczona jako Siódmy Cud. Pal licho słowo Cud, które z ang jest raczej Błyszczącym Klejnotem, ale okazuje się, że problem dotyczy też słowa Siódmy... Dokładniej powinno być słowo Siedem. Nie chce sprawdzać potem ale może się okazać, że tak naprawdę jest ich więcej. Zresztą w tym rozdziale też się pojawia tekst, który pominęli, a w nim termin Ród Siódmych Cudów. Mam złe przeczucia co do tego:D Jeszcze się okaże, że to 7 wielkich eden raidów...:D W sumie problemów tłumaczeniowych jest o wiele więcej... w tym i tytuł, który ma wiele wersji. Rajski ogród i eden raidy też są zapisywane na wiele sposób. I pieśni, które zabijają wszystko:D Tłumacz mówił mi że to starojapoński, gdzie nawet rodowici Japończycy mogą mieć z tym problem. Dlatego w większości tłumaczeń ich... nie było. Do tego i sam autor jak i inni robią błędy, patrz Gladias z okładki. Jak się okazuje miał to być zapis słowa Gladius z ang:D Normalka.

Erementar Gerad v11c50

Za tydzień nie wiem czy coś będzie. Nie mam już nic z zapasowych tłumaczeń. Część czeka na korektę (nie moją) i czeeeeka. Nowa tłumaczka się nie pojawiła po przeprowadzce. Albo nie ma netu albo zapomniała swój numer gg, czy coś. W każdym razie potrzebuję luda do pracy:D Pomęczę Ice o YYH. A jak edytor opanuje straszne rawy KOH to może to ruszy ze mną. Reszta z doskoku.
Aqwet
0 Komentarze
28 Aug 2017 Aqwet
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor
Layout designed by Miko Reznor

Chcesz zostać MANGIstrem? Jeżli tak, to napisz do Aqweta (mail: stomczak@poczta.wp.pl, GG: 782393) i zareklamuj się. Napisz, co potrafisz i jaką rolę chciałbyś/chciałabyś pełnić w naszej ekipie XD

Layout designed by Miko ReznorLayout designed by Miko Reznor

O czym mają być newsy?
Layout designed by Miko ReznorStrona należy do MANGIster.
Saiyuki © Minekura Kazuya.
Obrazy pobrane z Arjenteam.
Layout wykonał Miko Reznor.
HTML i CSS.